Systemy ochrony obwodowej

Systemy ochrony obwodowej

Systemy ochrony obwodowej – gdzie warto je zainstalować? Systemy ochrony obwodowej służą do szybkiego wykrywania prób wtargnięcia do chronionych lokalizacji obiektów. Zazwyczaj takie systemy są instalowane wzdłuż ogrodzeń w celu powiadomienia personelu ochrony na wczesnym etapie włamania. Jeśli wokół obiektu nie ma ogrodzenia, system ochrony obwodowej może powiadomić obiekt o wtargnięciu.

Gdy czujnik wykryje wtargnięcie, personel ochrony otrzyma natychmiastowy sygnał ostrzegawczy, a następnie postąpi zgodnie z instrukcjami. Takie podejście w połączeniu z systemem monitoringu wizyjnego pozwala nie tylko zlokalizować źródło alarmu, ale także zastanowić się, co dzieje się w danym miejscu.

Systemy ochrony obwodowej – gdzie warto je zainstalować?

Systemy ochrony obwodowej są wykorzystywane nie tylko do ochrony obiektów krytycznych, takich jak lotniska czy rafinerie, ale także do ochrony obiektów mniej krytycznych, takich jak osiedla domków letniskowych. Istnieje wiele obiektów, które wymagają instalacji systemów ochrony obwodowej. Należą do nich: elektrownie jądrowe, jednostki wojskowe, więzienia, zakłady produkcyjne i nie tylko.

Prawie każdy obiekt wdraża zabezpieczenia obwodowe w takiej czy innej formie. Często poszukiwane są domy prywatne, kompleksy muzealne, kompleksy mieszkalne i przedsiębiorstwa przemysłowe. Ponadto często pojawia się zadanie krótkotrwałej ochrony obwodowej, na przykład w przypadku parkingów samochodowych z wartościowymi towarami, tymczasowych magazynów, placów budowy.

Oferowany przez firmę system ochrony obwodowej działa w oparciu o bezprzewodowe detektory RFID montowane na ogrodzeniach, bramach i furtkach. Montujemy czujki FLA na określonych fragmentach ogrodzenia i rejestrujemy z niego wszelkiego rodzaju wibracje, a mianowicie: wstrząsy, ruchy mające na celu uszkodzenie czujnika, przechylenie, przejście przez ogrodzenie, przecięcie siatki.

Jak działa ochrona obwodowa?

Systemy ochrony obwodowej
Systemy ochrony obwodowej

Zabezpieczenie obwodowe to system ochrony ogrodzenia, którego działanie opiera się na wibrującym wyglądzie spowodowanym nienaturalnym napięciem danego ogrodzenia. Czujki można montować na siatkach lub płotach. Jeśli intruz chce wtargnąć na chroniony teren, ogrodzenie ugina się, a system bezpieczeństwa wysyła sygnał do kontrolera systemu, który go analizuje. Systemy ochrony obwodowej odróżniają niepożądane uderzenia od naturalnych, takich jak silne wiatry lub ruch zwierząt. Powoduje to zminimalizowanie liczby wysyłanych fałszywych alarmów.

Innym miejscem instalacji systemów obwodowych jest nad lub pod ziemią: w pierwszym przypadku bariery mikrofalowe lub podczerwone. Takie nadajniki są montowane w pewnej odległości od odbiornika i wykrywają każdy nietypowy ruch po przecięciu ich wiązek. W drugim przypadku specjalne kable parametrów i czujników lub czujniki są zakopane pod ziemią.

Czujniki w systemach ochrony obwodowej

Systemy ochrony obwodowej mogą wykorzystywać różnego rodzaju czujniki (fale radiowe, wiązki radiowe, wibracje, podczerwień). Wybór konkretnego projektu zależy od rodzaju ogrodzenia i wymagań dotyczących niezawodności. Różne czujniki bezpieczeństwa mogą być wyzwalane przez charakterystyczne ruchy w okolicy, a także przez deformacje ogrodzenia lub ruchy podłoża.

Ogólnie rzecz biorąc, na nowoczesne środki ochrony obwodowej nie ma wpływu pogoda (deszcz, śnieg, wiatr, mgła) ani elementy naturalne (spadające liście, latające ptaki czy owady). Aby zapobiec fałszywym alarmom, stosowane są efektywne metody przetwarzania sygnału z czujników.

Integracją rozwiązań bezpieczeństwa w różnych obiektach zajmujemy się zawodowo od wielu lat. Stale monitorujemy rynek technologii bezpieczeństwa i możemy zaoferować najlepsze rozwiązanie w każdej sytuacji. Nasza firma posiada kontrakty z czołowymi producentami sprzętu zabezpieczającego. Możesz bezpiecznie powierzyć nam zaprojektowanie i montaż systemów ochrony obwodowej dla Twojego obiektu.

Ochrona obwodowa to bezpieczeństwo Twojej firmy

Nasi projektanci dysponują solidnym arsenałem technik organizowania ochrony obwodowej. Co 24 godziny system przeprowadza autotest w celu sprawdzenia poprawności działania. Ten system ochrony jest wysoce odporny na fałszywe alarmy, dzięki czemu osiąga najwyższą jakość ochrony przy najniższych błędach. Wykrywa każdy ruch usuwający czujki i uszkadzający ogrodzenia, w tym wyginanie siatki.

Uzupełnieniem systemu bezpieczeństwa dodatkowych drzwi i bramek biletowych jest bezprzewodowa magnetyczna czujka drzwi FLG, z wbudowanymi czujnikami mierzącymi siłę pola magnetycznego. Zapewnia to dokładne wykrywanie otwartych drzwi i/lub furtek bez powodowania wibracji. Walidacja alertów pogodowych umożliwia systemowi generowanie minimalnej liczby fałszywych alarmów spowodowanych niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Główne zadania systemu ochrony obwodowej:

  • Chroń przedmioty przed kradzieżą.
  • Ochrona eksportu dóbr materialnych.
  • Zmniejsza atrakcyjność obiektu dla intruzów.
  • Wzrost atrakcyjności dla inwestorów.
  • Zapobiegaj tunelowaniu i aktom wandalizmu.
  • Zmniejsz koszty stałe personelu ochrony.

Celem ochrony obwodowej jest zatrzymanie napastnika, a nie jego schwytanie, ale zmuszenie go do porzucenia swoich planów. Aby to zrobić, nie ma potrzeby sprawdzania całego obwodu za pomocą karabinu maszynowego. Zamiast tego interwencja Strażników jest środkiem ekstremalnym, co oznacza, że ​​należy ją stosować tylko wtedy, gdy wszystkie inne środki zostaną wyczerpane.

Jak samodzielnie zainstalować system ochrony obwodowej?

Są to nowoczesne rozwiązania technologiczne, dlatego ich montaż warto powierzyć fachowcom. Dobra firma oferuje tego typu usługi od wielu lat, w tym czasie opracowaliśmy systemy całkowicie dopasowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów, łączymy je tak, aby uniemożliwić wejście osób trzecich na tereny chronione.